עיסוי אבנים חמות

עיסוי אבנים חמות

אם אתם מחפשים עיסוי אבנים חמות אשר יחמם לכם את העצמות במהלך חודשי החורף הקרים, עיסוי באמצעות האבנים החמות הוא מצוין ומתאים בשבילכם.

עיסוי אבנים חמות הינו עיסוי מרגיע אשר במהלכו נעשה שימוש באבנים חלקות ומחוממות. מחקרים מצאו כי עיסוי באבנים חמות היה בשימוש עוד מלפני כ3,000 שנים בסין ובהודו.

אז מה ניתן לצפות מן העיסוי באבנים חמות ומהו מהלך הניסוי?

המטפל יחמם את האבנים לפני טיפולך. האבנים אשר נעשה בהן שימוש במהלך העיסוי הן בדרך כלל אבנים מסוג בזלת או חלוקי נחל , אשר הינן אבנים חלקות במיוחד, בעלות יכולת לשמור על חום לאורך זמן רב.

האבנים שקועות במים ומחוממות במחבת חשמלי לפני הטיפול. לאחר שהאבנים מגיעות לטמפרטורה מסוימת, המטפל ממקם את האבנים על נקודות ספציפיות של הגוף, כגון הגב, הבטן, הרגליים או הידיים. בזמן זה, אבנים חמות אחרות משולבות בעיסוי על חלקים אחרים של הגוף.

שמן עיסוי משומש במהלך עיסוי האבנים החמות. דבר זה נותן לאבנים יכולת גלישה עם הגוף , ודבר זה נותן למטפל לתפעל במהירות את האבנים על החלקים השונים בגוף עליהם האבן מונחת. המטפל יבדוק את טמפרטורת האבן על עורם לפני השימוש באבן בעיסוי.

יש תמיד לתקשר עם המטפל ולהגיד לו אם האבן יותר מדי חמה כאשר היא נמצאת על עורך. לאחר שהאבן מוסרת מגופך , העור שלך עלול להיות בעל גוון ורדרד, דבר זה מראה על שיפור בזרימת הדם. האבן המחוממת מחממת ומרגיעה את השרירים רק באמצעות לחץ קל במהלך העיסוי. האבנים המחוממות משמשות גם להקלה על המתח בצוואר, בגב העליון וברגליים.

רצף הטיפול יחזור על עצמו גם בצד השני של הגוף. העיסוי אורך בדרך כלל כ90 דקות . כמו כן , תצפה מהמטפל שלך לזוז ממך בעת שהוא מחזיר את האבנים החמות למחבת וכאשר הוא מחזיר את האבנים אל גופך . המטפל יעשה את המאמץ המקסימלי בכדי למנוע גם את הרעשים מן האבנים בעת הטיפול, בכך שתקבל טיפול כמה שיותר שקט ומרגיע.

היתרונות של העיסוי

  • עיסוי אבנים חמות יכול להיות גישה טיפולית מועילה מכמה סיבות :

    • ניהול מתח – מתח עלול להתעורר בגוף עקב לחץ במקומות כגון בעבודה , בין החברים או בבית . לעיתים קרובות אינך יכול למצוא פיתרון לבעיות לחץ אלו ובכך עלול להיווצר לחץ ומתח נפשי נוסף. דבר זה מוביל לעתים קרובות לבעיות בריאות כרוניות ולכן טיפול באבנים חמות יכול לעזור לך להירגע ולהקל על הלחץ במידה מסוימת . החום מן האבנים יכול לעזור לשרירים שלך להירגע ולשחרר את המתח. בנוסף , דבר זה מוביל לשיפור גדול בתפקוד השרירים בגופך לאחר הטיפול
    • שיפור בזרימת הדם – בעת שהינך חש כאבים חזקים באזורים רבים בגופך , דבר זה קורה בדרך כלל בעקבות הצטברות של רעלים בהם. בעת שהאבנים החמות מונחות על גופך באיזורים בעייתים אלה , הרעלים באיזורים אלה משתחררים ובכך ניצר שיפור ניכר בזרימת הדם בגופך
    • הקלה מכאב – כל הטיפולים הטבעיים מאפשרים לך להיפטר מהכאב, אבל שום דבר לא עובד טוב וביעילות יותר מזה של טיפול באבנים חמות. החום שהגוף מקבל מהאבנים יעיל מהחום המתקבל מהלחץ המופעל על ידי הידיים. התוצאות הנגרמות מכך הן כי הטיפול בכאב הוא משמעותי ומהיר יותר במהלך הטיפול. בזמן שהינך מקבל את הטיפול , עלייך ליידע את המטפל על רמת החום אשר הינך מסוגל לסבול מכיוון שאבנים אשר הינם מחוממות לטמפרטורה אשר גבוהה יתר על המידה אשר הינך עלול לסבול עלולים להשאיר כוויות וסימנים על גופכם לאחר הטיפול

ההכנה לעיסוי אבנים חמות

  • ההכנה לעיסוי באבנים חמות דומה להכנה לכל סוג טיפול אחר :

    • אכלו ארוחה קלה לפני העיסוי והמנעו משתיית משקאות אלכוהוליים לפני הטיפול שלכם .
    • קח את הזמן , ותאפשר למטפל מספיק זמן לעיסוי בכדי לקבל את מלוא היתרונות מן העיסוי באבנים החמות.
    • לאחר העיסוי , התיישב לאט על קצה השולחן , מכיוון שישנה אפשרות שתרגיש סחרחורת מוגברת לאחר העיסוי באבנים החמות . המטפל עשוי לעזור לך לשבת לאחר הטיפול למען ביטחונך האישי .