עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק

ספורטאים רבים בוחרים להשקיע בעיסוי הזה, אלא גם עבור יתרונות של עיסוי רקמות עמוק רבים אחרים. עיסוי רקמות עמוק הוא טיפול עיסוי שמיישר מחדש שכבות של שרירים ורקמות עמוקות כדי לשחרר מתח שרירים וקשרים כרוניים על ידי שבירתם. בעזרת לחץ של האצבעות של המטפל ומשיכות איטיות אך איתנות.

האם עיסוי רקמות עמוק הינו עיסוי כואב?

בחלקים מסוימים במהלך העיסוי הינך עלול לחוש אי נוחות ואפילו קצת כאב כאשר המטפל עובד על החלקים הכואבים בגופך.

עיסוי רקמות עמוק עוזר במיוחד להקל על כאבים באזורי הצוואר, הגב העליון, הגב התחתון, שרירי השוק והשדרה. במהלך עיסוי הגוף, עליך לספר למטפל מהו טווח הנוחות שלך בעת יצירת הלחץ על ידי המטפל . עיסוי זה חודר לשכבות העמוקות יותר של השרירים והרקמות. דבר זה נעשה על מנת להקל על לחצים ומתחים של השרירים והרקמות.

עלייך תמיד לספר למטפלך אם הינך חש כאב מסוים במהלך העיסוי. המטפל יכול להתאים את את רמת הלחץ על האיזורים הכואבים כך שלא תחוש כאב נוסף במהלך הטיפול. הכאב הוא לא בהכרח טוב, וזה לא סימן כי העיסוי יהיה יעיל. למעשה, הגוף שלך עלול להיות מתוח בתגובה לכאב, מה שהופך את זה קשה יותר עבור המטפל להגיע עמוק יותר לתוך השרירים.

 • מסאז’ רקמות עמוק מתמקד בדרך כלל בבעיה ספציפית, כגון כאבי שרירים כרוניים, שיקום פציעות, והתנאים הבאים:
  • מפחית כאב כרוני – עיסוי רקמות עמוק נמצא כטיפול יעיל ביותר כשמדובר על כאבים כרוניים , אף יותר מן תרופות מסוימות . זה עובד ביעילות על נקודות כואבות על הגוף שלך על ידי הגדלת זרימת הדם בגוף.
  • הקלה על מתח – מסאז’ רקמות עמוק ידוע בתור אחד מן הטיפולים אשר עוזרים בטיפול בלחץ ובהקלת מתח , כאבי ראש אשר באים ”ביחד” עם המתח והלחץ , כתפיים כואבות ושרירים הדוקים.
  • שיקום השרירים הפגועים – עיסוי רקמות עמוק על ידי מטפל מאומן בסלון יופי וספא מסוגל לנקות רעלים מן השרירים הפגועים .בנוסף, עיסוי רקמות עמוק מרגיע הוא דרך טבעית לרפא פציעות ספורט.
  • מוחק צלקות – עיסוי רקמות עמוק לעיתים קרובות יכול לפרק ולמחוק צלקות. בנוסף , מסאז’ רקמות עמוק משפר את זרימת הלימפה ואת הניקוז כדי לשפר את הגמישות של האזור הפגוע
  • פציעות בעקבות מאמץ רב כגון תסמונת התעלה הקרפלית
  • אישיאס
  • דלקת של עילית העלי הצידי
  • דאבת השרירים
  • תסמונת פיריפורמית
  • בעיות פוסטורליות
  • כאב אוסטיאוארתריטיס
  • פיברומיאלגיה

אמצעי זהירות

עיסוי רקמות עמוק אינו מומלץ עבור אנשים עם בעיות בקריש דם , כגון פקקת ורידים או תסמונת מחלקת תיירים. אם יש לך בעיה כלשהי עם קרישי דם או שהינך נמצא בסיכון גבוה או נמוך ליצור קרישי דם , עלייך להתייעץ עם רופא על מנת לוודא כי הינך יכול לגשת לטיפול במסאג רקמות עמוק.

אם בתקופה האחרונה עברת ניתוח , כימותרפיה , טיפול בקרינה כלשהי או בעיה רפואית קשה או קלה אחרת , עלייך להתייעץ עם רופא לפני תחילת הטיפול במסאז רקמות עמוק. אם הינך בהריון , עלייך לבדוק עם הרופא שלך לפני קבלת טיפול במסאז’ רקמות עמוק. עיסוי ברקמות עמוק (או כל לחץ אחר אשר מופעל כלפי הגוף) אינו מומלץ במשך תקופת ההריון , אך הרופא שלך יכול להמליץ על מטפל אשר מתמחה במסאז’ במהלך הריון.

אם הינך בעל כל בעיה רפואית , עלייך להתייעץ עם הרופא שלך על מנת לבדוק איזה סוג של עיסוי הוא ממליץ לך. לדוגמא , אנשים עם מצב רפואי מסוים כגון דלקת חוליות מקשחת , אינם יוכלו לסבול את הכאב או את הלחץ אשר מופעל במהלך הטיפול במסאז רקמות עמוק.

תופעות לוואי

טיפול בעיסוי רקמות עמוק עלול לגרום לחבלות ופציעות. ישנם דיווחים על מקרים בהם דווח על כך כי מטופלים מסוימים התלוננו על תרומבואמבוליזם ורידי , נוירופתיה אביזרית בעמוד השדרה, המטומה של הכבד ותסמונת בין-עינית אחורית לאחר עיסוי רקמות עמוק.

לסיכום

מסאז’ רקמות עמוק הוא יותר מסתם עיסוי עם לחץ עמוק. מטרות והטכניקות שונות מעיסוי שוודי. אמנם מסאז’ רקמות עמוק יכול לעזור במצבים רפואיים מסוימים , אך זכור כי טיפול לא צריך להיות כואב או לוחץ מידי על מנת להפוך אותו ליעיל . על מנת להפוך את העיסוי שלך ליעיל , עלייך לתקשר עם המטפל שלך במהלך העיסוי .